
"Experience is the best and indeed the only real teacher (Helen Parkhurst)"
De Dalton Trainersopleiding voor het voortgezet onderwijs is ontworpen om jouw vaardigheden als trainer te ontwikkelen en te versterken. Deze tweedaagse biedt een platform waarin je samen met andere trainers nieuwe kennis en methoden verkent, en waarbij jouw eigen scholingsbehoeften centraal staan.
Brigitte Witmus
"Experience is the best and indeed the only real teacher (Helen Parkhurst)"
Brigitte is onze expert Daltononderwijs en Brein. Als onderwijs- en ontwikkelingspsycholoog en leerkracht weet Brigitte het theoretische naadloos op het praktische aan te laten sluiten. Onderwijsinnovatie en de werking van de hersenen zijn daarbij haar grootste drive. Dit verklaart ook haar eigen brede ervaring binnen het basisonderwijs, voortgezet onderwijs, wetenschapsknooppunten, lectoraat en internationale uitstapjes. Brigitte observeert kinderen graag in hun eigenheid, in een vrije situatie, en praat graag met ze. Zo leer je meer over ze dan ieder kind allemaal tegelijkertijd hetzelfde te laten doen. En kun je echt bieden wat ze nodig hebben. Haar credo is daarbij: “Blijf vooral niet hangen in systemen en gewoontes! Maar laten we vanuit dat wat we al weten samen het onderwijs inrichten om optimale kansen te creëren voor ieder individu.”
inspiratiebijeenkomst
september 2025
2 dagen
€ 750,-
Deze tweedaagse is gemakt op basis van het train-de-trainer principe. Je brengt niet alleen je eigen expertise naar een hoger niveau door niewe kennis op te doen, maar draagt ook actief bij aan de professionalisering van het daltononderwijs op scholen door je eigen inbreng in de bijeenkomsten. De volgende onderdelen komen aan bod:
Het programma van de tweedaagse wordt ieder jaar weer samengesteld op basis van de behoefte vanuit de groep en actualiteiten in het werkveld. Eigen inbreng is in de tweedaagse dan ook van groot belang: we leren van en met elkaar!
Docenten en trainers in het voortgezet onderwijs die hun rol als daltontrainer willen versterken en bijdragen aan de professionalisering van daltononderwijs binnen hun school.
Duur: 2 dagen
Data: 15 en 16 september 2025
Locatie: Inspirerende groene locatie in midden Nederland
Trainer: Brigitte Witmus en Inger de Wit
Opleidingskosten: € 750,-
Afronding: bewijs van deelname
Ben jij leidinggevende, coördinator of intern begeleider op een Daltonschool? Deze opleiding richt zich op jouw persoonlijke ontwikkeling tot een erkende Dalton-leidinggevende. Met als theoretische basis het gedachtegoed van Helen Parkhurst en de Golden Circle van Simon Sinek, vertalen we de kernwaarden naar de dagelijkse praktijk op een Daltonschool. Ontwikkel de kennis, vaardigheden en attitude die verwacht worden van een Dalton-leidinggevende en draag bij aan de groei en ontwikkeling van jouw team.
Lees meerAlles wat kinderen al kunnen, hoef je ze niet meer te leren. En alles wat de leerlingen zelf kunnen, moet je als leerkracht niet doen. Het klinkt eenvoudig, maar om goed les te kunnen geven volgens de daltonprincipes, moet je over de juiste kennis en vaardigheden beschikken. Ga jij binnenkort werken op een daltonschool, of werk je daar misschien al? Word dan erkend daltonleerkracht met deze opleiding. Zo haal je het beste uit het daltononderwijs en je leerlingen! Zodat zij initiatief durven nemen, verantwoordelijkheid durven dragen voor zichzelf, de medemens en hun omgeving. En zodat jij als dalton collega een bijdrage kunt leveren aan de (door)ontwikkeling van het onderwijs bij jou op school.
Lees meerBenieuwd naar jouw reis tot leerkracht bij onze pabo? Ontdek het zelf tijdens de volgende open dag. Onze hogeschool is dan een speelveld van experiences, voorlichtingen, een pabo markt en nog veel meer. Je vindt ons op 300 meter van Rotterdam Centraal Station. Voel je welkom en meld je aan!